Bájny príbeh Troje

Písal sa rok 2007, keď sa nám v mysli zrodil nápad vytvoriť v Lipanoch unikátne miesto. Miesto, ktoré vás, ľudí z blízkeho i širokého okolia, pritiahne za zábavou, športom, zdravým životným štýlom či kultúrou. Miesto, ktoré prichýli domácich i hostí z ďaleka, a ktoré vás navnadí, aby ste v našom meste zostali.

S odhodlaním sme sa preto s projektantom Michalom pustili do vymýšľania, plánovania a svojpomocnej realizácie tohto vysnívaného miesta z vlastných prostriedkov.

A tak s inšpiráciou v gréckej antike a jej ušľachtilých hrdinoch a s podporou prajných ľudí, z obrovského množstva odpracovaných hodín a tvrdej práce povstala Troja.

„Mestu na slávu, ľuďom na osoh a nám na radosť.”

Príbeh pokračuje

O 10 rokov neskôr, keď sme sa už nadýchli, vznikol nápad rozšíriť Troju o veľké detské ihrisko a priestor pre podujatia – kultúrne, rodinné i spoločenské. Netrvalo dlho a opäť sme sa pustili do práce a svojpomocnej výstavby. Vybudovali sme novú časť s atraktívnymi priestormi a pomenovali ju Orfeum, ako sa vo svete nazývajú veľké priestory pre kultúrne podujatia. Orfeum tak našu Troju v súčasnosti dopĺňa nielen fyzicky, ale sčasti aj významovo s prepojením na bájneho Orfea. Pretože tak, ako Orfeus svojím spevom okúzľoval ľudí, tíšil prírodu a nastoľoval v nej pokoj a mier, tak vám aj my chceme prinášať zážitky, ktoré vám do života vnesú kúsok radosti, oddychu a pokoja.

So zodpovedným prístupom

V Troji nám záleží na našej planéte a komunite, v ktorej žijeme. Preto máme rozsiahly systém slnečných kolektorov na teplú vodu, na streche súpravu solárnych kolektorov na výrobu elektriny, vsakujeme dažďovú vodu, poctivo separujeme odpad, podporujeme miestne športové aktivity, spolupracujeme s lokálnymi dodávateľmi surovín.

Spolu tvoríme úžasný tím, ktorému záleží na vašej spokojnosti.

Tak nech sa páči. Vstúpte a objavujte zážitky a možnosti, ktoré vám Troja ponúka. Máme ich pre vás viac než dosť.

Príďte Troju navštíviť, ochutnať, zažiť…

Tešíme sa na vás!

© 2022, Troja, All rights reserved